| Nothing13 a întrebat:

Imi puteti da argumente CONTRA si PRO studierii LOGICEI la liceu?

2 răspunsuri:
| venilla a răspuns:

LOGICII*
Argumente pro: iti dezvolta gandirea, sa zicem, practic, esti obligat sa iti folosesti creierul, daca ai, nu poti invata mecanic
Argumente contra: daca ai un prof gay care te ...hm, invaretelaughing ca sa nuz ic un cuvant la urat, pe toate partile, si apoi iti da un 3-4 si iti strica media, atunci e nasol laughing

| drogh a răspuns:

Argumente
PRO:
-Te ajută să-ţi dezvolţi gândirea.
-Descoperi informaţii.
-Poţi să ajungi să fii cât mai logic şi să contrazici persoanele care greşesc în anumite afirmaţii.

CONTRA:
-Cei care au memoria procesorului foarte îndesată, adică nici măcar prin efort nu merge decât să fie înceată o să le fie foarte greu.
-Poate unii nu pot să priceapă noţiuni simple din cauza profesorului care nu are un stil practic de antrenament.