| PikyPii a întrebat:

Buna TPU... Imi puteti spune si mie cum pot sa scap de cosurile de pe fata rapid, cu remedi naturiste? Cel mai bun raspuns primeste Funda! Va rog sa ma ajutati, cele mai multe cosuri le am pe nas, frunte si barbie. Va multumesc celor care imi vor da raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu stoarce cosurile si spalate cu sapun antibacterian.In general se fac de la prajeli si ciocolata.Pa,pa

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Nu iti recomand creme, lotiuni sau alte tratamente dermatologice pentru ca nu in toate cazurile au un efect benefic, aici depinzand foarte mult de tipul de ten al fiecarui om, dar iti pot da un sfat eficient si ti-l spun din experienta pentru ca si eu m-am confruntat cu problema cosurilor in adolescenta. Seara inainte de culcare spala-te pe fata si apoi stoarce zeama de la o lamaie si cu un tampon de vata inmuiat in ea da-te pe fata. Are un efect foarte bun, pentru ca impiedica ingrasarea tenului in timpul noptii si aparitia cosurilor. In cateva zile vei scapa de acnee.
Este ieftin si usor de facut tratamentul asta.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| PikyPii explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Si cat timp tin zeama de lamaie pe fata?

| spyman a răspuns:

Photoshop? laughing)

(Scuze pentru asta) Stiu cum e. Mama mea mi-a luat un fel de crema si intr-un timp ( 1-2 luni) mi-a trecut. Cauta pe net.

Bafta!

| Crisotemi a răspuns:

Nu ti le rupe!
am si eu sad
uite, cand vezi ca ai un cos pune-ti un pic de pasta de dinti pe el si devine sec, apoi spala-ti fata (asta nu inseamna ca ca sa-ti treaca cosuriile trebuie sa-ti speli fata in continuu pentru ca apa iti elimina niste uleiuri naturale su pa fata si pielea iti devine sensibila)
sau daca nu te speli cu un pic de ulei de masline happy
pa pa, sper ca imi dai fundita mia *___*

| mamaruta97 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vizitezi un dermatolog, el iti spune daca trebuie sa treci pe antibiotice(pentru ca toate astea vin de ficat)
2. exista o solutie preparata la farmacie pe care o folosesc de 2 ani si merge destul de bine.
3.nu manca prajeli, ciocolata si nu bea sucuri carbogazoase, mananca sanatoa, multe legume si fructe
SI NU IN ULTIMUL RAND NU LE STRANGE, RAMAN URME URATE!