| Diiiiiiiu a întrebat:

Bună TPU happy Imi puteti spune si mie niste statusuri despre prietenie falsa? puppy dog eyes Fundăbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| paulica123 a răspuns:

1. --•.Ma judeca altii cat nu ma judec eu.dar mi se rupe de fiecare data cu aceeasi placere MAXIMA!•.

2. --""•?•A TreCuT aTaTa VreMe sh`Înk Nu a DisPaRuT••RaSa De Pryetenyy FaLsy Pe Care N`ai fyy vRuT Sa`y fyy aVuT•?•""

3. --"^~ poate am aere in cap...asta e doar problema mea...nu poti sa ma suporti. asta e doar problema
ta.nu ma cunosti.numai comenta.ai grija de viata ta nu de-a mea! ~^^

4. --"pOathe` ca nu ma supar`... pOathe st chiar fericitha`daca eram un []NIMENI[] cu sigurantsa` nu eram asa barfitha`!" []"

5. --Simt invidie, furie, manie, antipatie din partea unora pe care`i priveam cu simpatie!

6. --"Vorbeste-ma pe la spate...critica ta imi hraneste orgoliul...invidia ta ma face sa merg mai departe`!

7. --Spui c`am figuri ah? Asta e culmea.Esti un taran bai. Vorbesti aiurea.Te bagi in seama. Vrei poze moamaa.Da habar n`ai bai nici cum ma cheama `!

8. --"Barfeste`ma cat vrei ca te faci singur de ras`! In ziua de azi, totul e permis`!"

9. --"Încearca sa zâmbesti :], urmeaza sfatu`;>..."Fii fericit :]] toate trec bah da`le dreaqu!"

1o. Bai pissi poti sa ma urasti, nu`mi pasa... dar cand dai ochii cu mine sa te duci direct acasa!"

11. --Extraordinara si de ce nu, pentru unii superficiala., M-am saturat sa ma critice intr`una, acum e momentul ca toti sa`si tina gura!"

12. [?]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa

13. ¤¤¤Complimentele nu ma ridica criticile nu ma doaboara, sunt ceea ce sunt si nu ce vor altii sa fiu, Nu sunt perfecta…nici nu vreau…nici nu pot…Sunt doar eu si atat¤¤¤¤

14. --Sunteti cristale false care cand le-atingi se sparg. Gelozie si invidie e tot ce-aveti in cap.

15.
Prietenii sunt duşmani cu care am încheiat un armistiţiu, care nu este întotdeauna respectat în mod cinstit.

16.
Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!

17.
Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată
Sper ca te-am ajutat, Funda?

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Adevaraţii prieteni sunt aceia care se află alături de noi atunci când ni se întâmplă lucruri bune şi se bucură de victoriile noastre. Falşii prieteni apar în momentele grele, cu mutra plouată, "de solitaritate" cu noi, dar de fapt suferinţa noastră îi consolează pentru viaţa lor mizerabilă.

Citatul următor, se poate referi atât la prietenie adevărată, cât şi falsă. Depinde din ce perspectivă îl iei:

Timpul cere vamă oricui, cu excepţia prieniei!

Nu cred că există prieteni, ci doar momente de prietenie.

De ce spune prietenie adevărată, cand, dacă nu e adevărată, nu e prietenie?

| Luzz a răspuns:

Ti-ai pierdut prietena? Ce dragut. Treci peste. Daca iti pui un status gen "am fost prietene asa bune, dar tu faci pe smechera" iti plangi singura de mila si vei parea o persoana slaba de inima. Nu prea sunt apreciati astia care striga in gura mare despre viata lor.

| Diiiiiiiu explică (pentru Luzz):

Multumesc pentru ajutor. happy