| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Imi spuneti va rog si mie cum as putea sa fac rost de bani fara sa cer de la parinti? Acum la vara, mi-am gasit un loc de munca, dar care plateste doar 800 lei pe luna. Prin ce alte modalitati poate face un adolescent bani? Parintii mei mereu bat apropouri la cat de multi bani le cer si asta e singurul lor argument pe care il au cand ma cearta asa ca vreau sa imi castig singur banii de buzunar fara sa mai aud comentariile lor.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si cate ore muncsti pentru banii aia? Din intrebare pare ca esti mic asa ca 800 lunar pentru varsta ta e o suma mai mult decat sufucienta.

| mentholinks a răspuns:

Daca te pricepi sa faci ceva anume poti sa faci freelancing si sa castigi mai mult, daca nu, eu te sfatuiesc sa accepti cei 800 de lei. Nu trebuie sa o faci doar pentru bani, gandeste-te ca asa castigi si tu experienta, vezi ce inseamna sa ai un loc de munca. Majoritatea oamenilor pleaca de jos.