| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile va trebui sa conduc si mi-e frica sa ma urc la volan. Habar n-am ce si cum trebuie sa fac. Vreau sa imi ziceti si mie pasii care trebuie sa ii fac cand pornesc masina, cand schimb vitezele, cand trebuie sa incetinesc si cand trebuie sa o opresc. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Ioonela a răspuns:

Buna! Nu e greu sa conduci, e chiar usor si ma gandesc ca daca nu ai m-ai facut asta pana acum o sa fie cineva cu tine sa te invete nu? Daca da, atunci nu ai de ce sa iti faci griji, o sa iti explice instructorul asta daca o sa conduci la scoala de soferi.

| AmeliaIoana14 a răspuns:

Paii. daca nu ai carnet de conducere nu ai cum sa intri intr-o masina si sa o conduci. daca ai carnet trebuie sa stii chestiile pe care le-ai intrebat.