| keytleen a întrebat:

In ce consta examenul Cambridge pentru clasa 11? Proba scrisa si orala?

1 răspuns:
| hazelnut62 a răspuns:

Consta in 5 probe : Writing, Use of English, Reading, Listening si
Speaking. Primele 4 probe sunt scrise si se dau in aceeasi zi la o locatie inchiriata (spatiul unei facultati) si dureaza cam 6 ore cu o pauza de o ora intre primele doua si urmatoarele. Proba de Speaking se da in urmatoarea zi la British Council. Examinatorul pricipal care decide calificativul este un cetatean al Marii Britanii specializat in limba engleza.