| Denisa2763 a întrebat:

In luna iunie am banchetul si am nevoie de idei de invitati,dar cat mai originale, vreau sa fie ceva sa uimeasca pe toata lumea nu ceva banal in plic.....Va rog daca ma puteti ajuta nu uitati ORIGINAL

1 răspuns:
| Tinutza061 a răspuns:

Ai putea face un fel de solnita adica sa impaturesti intriunghi sau romb de 2 ori o foaie si iese frumos ca o stea iar inauntru pui o felicitare decorata
Ai putea face o invitatie pe o anumita tema.
De exemplu daca tema estetongueiratii din caraibe atunci aduna mai multe sticle nefolositoare si inauntru pui invitatia rulata o poti colora arde putin pe parti faci ce vrei.
Pentru tema :anii 80 poti face un plic acoperit cu fasii din haine cu buline sau cum era moda atunci
Daca tema are legatura cu o tara anume poti lipi imprimeuri care au legatura cu portul popular al acelei tari sau vederi
Daca tema are legatura cu materia predata de diriginta decoreza plicul cu modele ce au legatura cu materia respectiva.
Daca nu e nici o tema pur si simplu fa un plic cu model de caiet si lipeste poze si amintiri cu clasa voastra.
SPER CA TE-AM AJUTAT!