| peter123456789 a întrebat:

Buna TPU
in ultima vreme am cam facut glumite prostesti ( pacaleli ) iar parintii mei s-au suparat si au spus ca nu ma mai cred!
astazi cand veneam acasa mama a realizat ca nu mai are cheile de la casa si m-a intrebat pe mine daca nu o am, iar eu ( care habar nu aveam unde este cheia) am spus ca nu stiu ( adevarul )
cand am ajuns acasa mama cauta cheia prin geanta si prin buzunare si desigur nu gasea nimic asa ca mi-a zis sa merg sa caut in masina!
cand am deschis usa cheile stateau pe bancheta din spate.
le-am luat repede de acolo si am fugit la usa fara sa mai spun nimic!
cand m-a vazut mama ca deschid usa a dat vina pe mine ca i-am luat cheile din geanta si am mintit-o ca nu am cheia iar eu am incercat sa-i explic dar nu a vrut sa inteleaga!
ce sa fac TPU va rog ajutati-ma!
dau funda pentru primul si cel mai bun/sincer raspuns

Răspuns Câştigător
| AmxMod a răspuns:

Daca parinti tai te iubesc o sa te creada pana la urma numa ca acum vre sa vadaca daca ai mai minti sau daca mai faci glume. si eu am patit la fel cu notele de la scoala luam cate un 4 si nu ai ziceam la mami si pana o data ca m-a prins cu minciuna si de atunci nu prea ma mai crede, dar cu timpul la mine a trecut si acum crede, cu timpul o sa te creada dar inceraca sa nu mi faci o perioada glume si incearca sa nu-i minti.