| keytleen a întrebat:

In vacanta asta de vara m-am transferat la alt liceu si la alt profil.M-am mutat de la protectia mediului la fiolologie din cauza matematici. Am inteles ca matematica la filo se face doar in clasa 9 si a 10 cate 2 ore pe saptamana. Eu acum trec in clasa 10. E grea matematica in clasa 10? Cam ce probleme sau exerciti faci in clasa 10? vreau sa ma duc pregatita. Funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La filologie, ai M3/M4, deci e usor.
O sa inveti de logaritmi, functii exponentiale, logaritmice etc.
Daca vrei exercitii, incearca subiectul 1 din variantele de bac M3/M4.
Materia din clasa a 10-a reprezinta rezolvarea subiectului 1 de la bac (pentru cei care dau bac-ul la matebig grin). La filo, mi se pare ca matematica e la alegere.

| keytleen explică (pentru anonim_4396):

Acum trebuie sa dau cica niste diferente ca sa pot sa ma mut la filo. In ce consta diferentele? Vreun examen la ce dau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru keytleen):

Sunt un fel de examen. Cred ca vei da la romana, istorie, o limba straina si poate, si latina.
Daca iei o nota multumitoare, te vei putea transferahappy.