| MissPussy a întrebat:

inca o intrebare dar cu o poveste mult mai lunga.
Deci daca aveti timp putin sa imi ascultati povestioara si sa ma ajutati as fi recunoscatoare. big grin
Pai totul a inceput in clasa a 5-a. Eu eram prietena foarte buna cu fitoasele clasei, desigur si eu eram una (in ori ce clasa trebuie sa existe macar o fitoasa). Si fitoasele sau mai bine zis coltul vesel eram eu cu o fata pe nume Claudia, Iarina, Eva, Raluca si cativa baieti care nu mai conteaza foarte mult. Cu totii stateam in spatele clasei si nu exista ora in care sa vorbim putin, desigur nu aveam note prea extraordinare de asta am si luat media generala 9.60.
Deci mergeam in parc faceam poze barfeam, etc.
Acum sunt clasa a 6-a si l inceputul ei am hotarat sa ies din acel grup deoarece vedeam ca multi ma faceau fitoasa etc cand eu nu eram (adica eram dar numai la scoala), am inceput sa stau cu niste fete cu note mai mari dar si cu cateva mai prostute. Acum aproape sfarsitul clasei a 6-a vad cat de mult se distreaza fetele cu care stateam inainte. Prietenele mele actuale am vazut ca doar ma folosesc adica in clasa a 5-a simtieam ca am prietenii dar acum simt ca toti ma barfesc si din contra ma considera o ratata.
De ceva timp (2 saptamani) mi-am dat seama ca imi lipsesc vremurile cand ma distram de minune pe cand acum i am a little toci cu media 9.90 (nu ma deranjeaza dar am inceput sa nu ma mai distrez si sa fiu o plictisitoare).
As vrea sa ma intorc la vechile mele obiceiuri si la vechile mele prietene dar nu stiu cum si nu cred ca ma vor accepta fiindca in ultimul timp ma credeau printre raratele clasei. Cum pot sa redevin prietene cu ele.
Cel mai bun raspuns primeste o FUNDITA MARE! Mercicbig grin

Răspuns Câştigător
| vox22 a răspuns:

Ai putea sa iti ceri scuze... oricum cred ca ele te vor ierta pentru ca nu a trecut foarte mult, dar poate le-a fost dor de tine...ma rog, nu stiu ce sa faci, ar fi bine sa iti ceri scuze ca te-ai indepartat de ele, dandu-le anumite stiri interesante, mici barfulite, sau ceva de genu,, spunandu-le ca ti foarte mult la ele, sa uite trecutul. BAFTA!

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu, ce zici daca ai lasa ipocrizia deoparte, te-ai duce, ti-ai cere scuze, ca ai gresit si atat?
Ipocrizie? Da, ipocrizie, iti pasa atat de mult de imaginea ta, incat iti lasi prietenii in spate, doar ca lumea sa nu te mai barfeasca?
Serios, n-as vrea sa-ti fiu prieten.
Dar asta nu intra in intrebare.
Vrei sa fi prietena cu ele?
Te duci, iti ceri scuze, si vezi daca te accepta, daca da, ok, daca nu, te duci acasa si iti scrii pe o foaie pe care o pui la vedere "Sa nu imi mai pese de imaginea mea!"

| MissPussy explică (pentru MenInShadow):

Prietenele mele actuale daca le pot spune asa m-au barfit mereu si din cauza lor eu acum am o singura prietena ca imprastie la toti zvonuri de rahat despre mine! Fostele mele prietene nu imi faceau asta! Asa ca...
Si ori cum nu e vorba de imaginea mea ( crezi ca ma intereseaza imaginea mea?) eu vreau sa am alaturi prieteni adev nu pe cineva care ma uraste dar nu are curajul sa mi-o spuna in fata.