| georgianageoo a întrebat:

iubitul meu vrea cat mai multa libertate iar eu vreau sa-l tin cat mai aproape de mine, sa stiu tot ce face, etc..si prin faptul ca isi doreste face mici greseli care pe mine ma deranjeaza nesuportand sa ii interzic nimic.Greselile pot consta in faptul ca nu ma anunta cand face ceva,trebuia sa ii atrag eu atentia de fiecare data. cand ii spun chestile aseta, imi spune ca sunt eu foarte geloasa, ca il controlez si ca nu ar trebui sa reactionez astfel. spune ca daca vorbeste des cu o pers intr-o zi se plictiseste destul de repede si ca nu vrea ca relatia noatra sa ajunga la plictiseala.pe de-o parte il inteleg pentru ca si el imi ofera libertatea de care am eu nevoie dar pe de alta parte as vrea sa-l tin mereu langa mine, sa stiu tot ce face....alte probleme nu avem,vorbim, ne vedem des, ne iubi, numai ca el dorindu-si foarte multa libertate face aceste greseli si nu ma intelege deloc..nu stiu ce sa fac, va rog dati-mi un sfat!

5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Daca o ti asa, relatia voastra se duce de rapa, pe buna dreptate acum.
Fiecare om are nevoie de libertate.
Cati ani ai? Sincer!

| Neo12 a răspuns:

Astea nu se pot numi greşeli. Dacă are nevoie de libertate, acordă-i. După ce o să vă despărţiţi o să prindă 'gustul libertăţii' şi dacă o să vă împăcaţi o să vadă că nu are libertate şi o să vă certaţi din nou.
Dacă nu umblă cu alte fete sau dacă nu se dă la altele, nu cred că ar trebui să fii geloasă.O seară plăcută.

| Ichnat a răspuns:

Greseste ca nu-ti spune ca merge la buda? happy

Cred ca daca il iubesti cu adevarat, o sa ai incredere in el sa faca ce vrea fara sa devii Hitler! happy

| Marybm a răspuns:

Tu il iubeti foarte mult. dar lasa si tu din orgoliu... ca totusi isi doreste si el sa iasa mai mult. nu poti sa zici ca daca iese s-a saturat de tine, dar mai ales cum este vara ar iesii mult mai des. eu zic ca este mai bine sa il lasi asa sa iti calci peste orgoliu... si acele mici greseli le fac toti baieti. eu zic doar sa te pui in locul lui si este cel mai bine! Bafta