| lurixxx a întrebat:

La engleza am 2 de 9 si un 10. Problema este ca profesoara nu vrea sa-mi dea media 10 daca nu pot vorbi cu accent britanic. Va rog ma puteti ajuta? Cum pot sa citesc in engleza cu accent britanic?

3 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Ba da dementi mai sunt si profii astia. Daca copilu vrea sa vorbeasca cu accent american nuuuu se poate ca vine o profa tampita cazuta de pe maidan care iti impune cum sa vorbesti engleza.
Gata, m-am descarcat. Uita'te la niste filme sau la niste clipuri pe Youtube. Poate gasesti si pe net ceva.happy Si oricum nu e mare tragedie daca nu ai media 10. Succes!

| lurixxx explică:

Vreau sa mentionez ca pana la varsta de 5 ani am locuit in S.U.A si stiu limba engleza la perfectie.

| iolkop777 a răspuns:

Uita-te la un film sau la o emisiune in care sunt britanici si incearca sa-i imiti!
GOOD LUCK!