| anamaria0974 a întrebat:

Buna TPU la scoala imi place de un baiat (el este in clasa diferita) dar are prietena dar nu prea ii acorda multa atentie. deci eu sunt indragostita nebuneste de el si chiar vreau sa fim impreuna dar ce sa fac ca are prietena dar din cate am auzit nu o iubeste si nuci ea pe el cum ii atrag atentia fara sa par obsedata astfel incat sa ma placa. va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Deci am o idee. Daca iti e rusine sa vorbesti cu el fata in fata vorbeste pe mess sau prin mesaje si spune-i ca esti indragostita de el si ca ai observat ca relatia lui cu actuala nu merge prea bine(nu-i spune ca esti mai buna decat aia ca nu pune botu laughing )Deci ii vorbesti sincer si calm, sa fii convingatoare si sa incerci sa-l cuceresti cu vorbe frumoase si de ce nu, sa-i dai o intalnire sa puteti discuta si poate ajunge-ti si la un sarut happy

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Te prefaci ca nu stii ca are prietena si te dai la el sau ii spui direct ca stii ca are prietena dar merita sa incerci pentru ca incercarea moarte n-are.

| anamaria0974 explică (pentru UbexFlo):

Pai da dar el stie ca am aflat ca are prietena pentru ca l-am intrebat chesita asta daca sta cu ea si mi-a spus ca da

| UbexFlo a răspuns (pentru anamaria0974):

Deci am o idee. Daca iti e rusine sa vorbesti cu el fata in fata vorbeste pe mess sau prin mesaje si spune-i ca esti indragostita de el si ca ai observat ca relatia lui cu actuala nu merge prea bine(nu-i spune ca esti mai buna decat aia ca nu pune botu laughing )Deci ii vorbesti sincer si calm, sa fii convingatoare si sa incerci sa-l cuceresti cu vorbe frumoase si de ce nu, sa-i dai o intalnire sa puteti discuta si poate ajunge-ti si la un sarut happy