| Sarra2121 a întrebat:

Luni incep primul an de liceu, si am fost desemnata de catre conducerea liceului sa tin un discurs in numele colegilor mei boboci. Puteti sa imi dati cateva idei? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Sweet001 a răspuns:

Buna! Si eu o sa incep luni primul an de liceu, as putea sa iti dau un exemplu de discurs:
Buna! Ma numesc (cum te numesti), am (cati ani ai) si sunt clasa a 9a (litera). Astazi, 16 septembrie 2013 o sa inceapa un nou capitol din viata noastra, a bobocilor. Este o parte foarte importanta din viata noastra deoarece acum, in acesti 4 ani de liceu, va trebuii sa ne alegem atat cariera pe care o vom urma restul vietii cat si sa ne integram intr-o noua societate.
Ca boboc in (liceul) mi-as dori, atat pentru colegii mei cat si pentru mine, sa trecem peste toate hopurile si incercarile din acesti 4 ani, imi doresc sa ne intelegem bine, sa fim o familie pentru a avea cei mai frumosi ani de liceu, iar peste multi ani sa ne amintim cu placere de momentele petrecute impreuna!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes in anii de liceu (o sa avem nevoi :* happy ) Funda! puppy dog eyes