| lovevampire18 a întrebat:

Buna TPU ma ajutati si pe mine va rooog...
Sunt in clasa a 8-a si vreau sa dau la liceul octavian goga din sibiu la filologie dar nu stiu ce materii se fac.Imi puteti spune va rog ce materii se fac?
Si daca stiti imi spuneti si la stiinte sociale ce materii se fac?
Va rog.

Răspuns Câştigător
| Petruţa98 a răspuns:

La filologie : limba romana (4-5 ore)
- limba engleza (2-3 ore la profil nebilingv si 4-5 ore la profil bilingv engleza)
- limba franceza (2-3 ore la profil neintensiv si 4-5 ore la profil intensiv franceza)
- istorie (2-3 ore)
- geografie (1-2 ore)
- latina (1-2 ore)
- religie ( 1 ora)
- desen si muzica ( 1 ora)
- sport (1-2 ore)
- matematica (2-3 ore)
- fizica ( 1-2 ore)
- chimie (1-2 ore)
- biologie (1-2 ore)
- logica ( 1 ora)
La stiinte sociale :
istorie, geografie, limba romana, dar si limbi straine.Infara de aceste materii de baza mai sunt logica ( a IXa), psihologie (a Xa), economie (a XIa) si filozofie (a XIIa). Alte obiecte: latina (pana intr-a 10a inclusiv), desen, informatica, muzica, religie, sport, chimie, fizica si biologie( ultimele 3 doar pana intr-a 10a inclusiv)iar matematica pana intr-a 12a.
Bafta! :*

| lovevampire18 explică (pentru Petruţa98):

Multumesc pentru ajutor. La stiinte sociale ce limbi straine se fac?

| Petruţa98 a răspuns (pentru lovevampire18):

Pai engelza si franceza, dar din cate stiu eu se poate face obtional germna sau sapniloa depinde si ce liceu este big grin