| DsoaraG a întrebat:

Ma confrunt cu o problema destul de jenanta. Prietena mea si in acelasi timp si colega mea de banca, consider ca are paduchi. Imi spunea ca o mananca capul si ca probabil a facut alergie la vopsea (se vopseste). Am vazut de 2 ori pana acum de aproximativ o saptamana o insecta la ea pe par, si am cautat pe net si sunt indetice cu paduchii. Acum in fiecare zi sunt controlata de mama si spre rusinea mea am avut in jur de 3 oua in tot capul si desigur si paduchele mare. Astazi nu mai am, m-am dat cu spirt si mi-a curatat mama tot scalpul, am scapat usor cu 3 oua, dar prietena mea nu isi da seama si se poate sa iau iar. Va cer ajutorul pentru ca nu stiu cum sa ma protejez si cum sa ii si spun, deoarece mi-e rusine sa ii spun ceea ce am vazut in parul ei. Help me please! Sunt disperata.

3 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Ar fi bine sa faci cevatongueDeoarece nu poti ramane asa cu ea pentru ca tu suferi nu ea.

| DsoaraG explică (pentru rater1994):

Deci, totusi, o solutie ceva sa ii spun sau nu stiu! nu mai suport.

| xPiitiicaOx a răspuns:

In momentul in care ai depistat aceasta problema la o colega, cel mai bine e sa mergi la asistenta scolii, sa va controleze pe toti cu mare grija, si apoi daca cumva ii gaseste, sa dezinfecteze clasa. asa s-a intamplat si la mine in clasa. sper ca te-am ajutat. FUNdA?