| Anonim147943 a întrebat:

Buna TPU! Ma deranjeaza colegii care tot fac mișto de mine ca imi place de un băiat. Ce le pot zice ca sa înceteze? I-am ignorat dar tot asa o țin.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Fii indiferenta la comentariile lor. Chiar comenteaza cu ei si fa si tu glume despre asta. Continua sa comenteze pentru ca le place reactia pe care ai. Arata ca nu te deranjeaza comentariile lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu cat te certi mai mult cu ei, cu atat te vor sicana si mai mult.
Inceteaza si ignora-i, ca se vor plictisi si vor inceta si ei.

| just4ubr2015 a răspuns:

Fa-ti un gagiu care sa te trateze ca o printesa si ignorai si vor suferi destul.du-te si te plimba in vacante Spania Italia franta Anglia si cand vor vedea pozele cu tine isi inghit galustele singuri.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Presupun ca esti de sex feminin. Uite, dacă tot exaspereaza cu chestia asta, pentru binele tuturor, ignorăi cu toata puterea ta! Te inteleg perfect ca este foarte aiurea ca cineva să te tot tachineze non-stop, dar tu ignorăi. Este o chestie de mentalitate pe care putini o intelg-daca tu vei ignora persoanele respective si nu le vei spune nimic, acelea se vor plictisi sa te tot batjocore, si te vor lasa in pace! Si nu uita, cel mai frumos lucru in lume este sa iubesti pe cineva din tot sufletul tau, iar daca tu vei crede in asta, vei avea puterea mintala sa ignori acele,, impuritati,, si sa te bucuri de relatia voastra! Succes, te sustin! happy