| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Ma numesc Letitia, am 16 ani. Acum cu 2 luni in urma, am plecat in Italia impreuna cu mama mea, unde m-am si stabilit pentru cativa anisor. M-am inscris la scoala, totul frumos. Prima zi de scoala a fost nu intocmai placuta(eu nestiind destul de bine limba) dar toti au fost intelegatori! Eu fac curs de limba italiana, asa ca in ziua aceea m-am prezentat acolo. Mai erau cateva colege de ale mele. Pe usa intra un baiat, inalt cu cativa cm mai inalt decat mine,(avand in vedere ca eu am 1.67), cu ochi albastri, si cu niste trasaturi fine. In momentul acela inima imi batea mai tare ca de obicei. Am facut cunostiinta si am aflat ca vorbeste romana, el fiind din Republica Moldova, m-am bucurat sa aud asta. Si uite asa zilele treceau iar mie imi placea din ce in ce mai mult de el. Cateva semne care mi-au acaparat atentia si m-au pus pe ganduri, crezand ca ma place. 1.Cand ma vedea nu isi mai lua privirea de pe mine. 2.La mine se uita diferit fata de celelalte fete. 3.Imi cam zambeste si ma cauta cu privirea prin curtea scolii. Cateva prietene mi-au spus ca m-ar place. Eram hotarata sa ii spun ca il plac, asta pana acum 2 zile. Mergeam cu mama mea sa bem un cappuccino la un bar apropiat. Ne-am pus la masa, am comandat, totul bine si frumos. La masa de alaturi mai erau cativa tineri, care vorbeau,(2 fete si un baiat). baiatul striga pe cineva de afara.Nu am dat importanta, dar cand au intra pe usa, era si baiatul de care mie imi placea. Sa asezat la masa, iar cand m-a vazut a ramas blocat. Eu mi-am vazut incontinuare de treaba. Fata de langa el il saruta. Cand am vazut asta m-am cam intristat. Dar totusi el nu o prea agreea, si totusi el imi facea ochi dulci. Bun. A doua zi, am porinit sa ma plimb, am trecut prin fata barului, i-am zarit tot pe ei. Prima data nu am vrut sa intru dar dupa am intrat sa vad ce se intampla de fapt. El nu ma vazuse. El isi pipăia prietena pe sani mai tot timpul o pipăia(scuzati-mi expresia). Cand am vazut asta am intrat pe usa si m-am uitat direct la el. Alex(sa spunem ca asa se cheama) cand ma vazuse, a facut o fata gen: straight face I don't want to see! Si-a luat brus mainile de pe ea, si uitandu-se la mine pana m-am asezat pe scaun. Cat timp am stat eu acolo el nu o mai atinsese, iar ea cand voia sa il sarute el.cam intorcea capul. Baietii de la masa au spus ca pleaca pentru a duce cainele acasa. Alex auzind asta le-a spus: "Luati-ma si pe mine, nu mă lasati aici cu ea". A iesit afara (ea mergand dupa el), eu eram langa geam, el nu isi mai lua ochii de la mine(neobservand ca il privesc cu coada ochiuluilaughing ). O amica de a sa vazand asta il intreba daca ma cunoaste. El a spus: Evident, nu! Dar cu o urma de regret pe fata. Eu auzind asta m-am ridicat de la masa, am plecat, am trecut pe langa el dar nici nu l-am privit. Acum, intrebarile mele sunt:oare sa ii spun ceea ce simt? Merita sa mai sper la el? Ma place cat de cat? Stiu ca povestea este cam lunga, dar de 1 luna si ceva ma framanta lucrul asta si am zis sa il impartasesc si cu voi, cu speranta de a ma auja. Multumesc ca mi-ati citit "romanul". Funda si voturi! Va pup! L.

Răspuns Câştigător
| annzloveslife a răspuns:

Eu cred că ar trebui să-i spui, dacă nu o vei face pe urmă vei regreta

4 răspunsuri:
| Letitia25 a răspuns:

Scuzati-mi greselile de ortografie. Adevarat proverbul: "Graba strică treaba!".:*sad

| mpeacelove a răspuns:

Wow, pai nu e prea frumoasa treaba cu pipaitul, dar... daca crezi ca merita spune-i. Macar o sa stii ca ai incercat

| Letitia25 a răspuns (pentru mpeacelove):

Multumesc ca mi-ai citi "romanul" cum am spus si mai sus, si iti multumesc pentru sfat! :* L.

| Moldovan_Gabi_1990 a răspuns:

Am citit-o cred ca ti-a fos greu cred ca poate trebuie sati intrebi prieteni poate are o prietena daca are ceva cu tine poate e suparat de ceva...