| PerPum a întrebat:

Mă pot muta la alt liceu înaintea de începerea anului școlar, adică gen mă înscriu la liceul Preda dar eu voiam la Neculce mai mult. Sunt șanse să mă mut la Neculce înainte de începerea anului școlar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu s-a facut repartizarea computerizata, asa ca nu poti sti unde ai fost repartizat.
Daca n-ai media de admitere la Neculce atunci nu te poti inscrie la acesta, dar te vei putea transfera dupa cl. a IX-a.

| PerPum explică (pentru Ioandelasal):

Știu că nu s-a făcut repartizarea, întrebăm dacă mă pot muta înainte de clasa a 9-a. Media mea este 9, 45 și pe primul loc am pus Iorga, dar având în vedere că au fost note foarte mari la examen nu sunt sigura ca intru la el. Pe locul 2 am pus Preda, și pe 3 Neculce, deci dacă nu intru la Iorga intru la Preda, și nu vreau la Preda.

| Ioandelasal a răspuns (pentru PerPum):

Si atunci de ce n-ai pus Neculce pe locul 2 in optiuni?

| PerPum explică (pentru Ioandelasal):

Mama a zis că nu e așa bun și zicea să pun Preda chiar pe primul loc, mi-a luat mult să o conving să nu-l pun primul. Dar lasă. Văd eu ce fac. Merci oricun pentru răspuns