| alinutza92r a întrebat:

mai am un pic si termin liceul, dar nu stiu la ce facultate as putea sa dau, spre exemplu, imi place sa stau la calculator si nu doar sa ma joc, mi-ar placea un job la birou, sa scriu mult, cu multi banilaughing, ca sa pot trai in romania, ceva in genu asta, ajutati-ma pls!

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Pentru scrisul mult la birou nu se castiga multi bani. Daca vrei sa castigi bani multi sa stii ca acestia se fac in economie. Exista o conditie si anume aceea de a fi un foarte bun specialist.
Deci, la treaba!
Bafta!

| Adr1an a răspuns:

Da la drept, fara matematica dar multa romana si latina. te poti face notar, mediator, avocat etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata lu' tata cu bani atunci poate ai sanse la ce ti-ai propus.
Altfel ai sperante desarte tata! In "Rumania" nu te angajeaza nimeni sa scrii la birou si sa primesti multi bani dintr-o data.
Asa ca trage anul asta si lasa visele marete!
Si cum adica mai ai "putin" si termini liceul cand anul scolar abia a inceput. Tu ai calatorit in timp sau ce? Si chiar daca esti in 12-a invata bine daca vrei sa te ia cineva in seama, mai ales in Romania.
Si singura nu poti medita la ce vrei sa te faci? De ce ai nevoie de opinia noastra? De ce sa-ti decidem noi viitoru'?
Tu ce-ai facut? Ai dormit pana acum? Nu esti in stare nici macar sa te hotarasti pe ce drum vrei s-o iei in viata? Ai nevoie de noi si la capitolu' asta? lol...no comment.