| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, mama are o prietena care este psiholog si mi-a zis despre sensei cel cu care fac karate ca a facut liceul cu el si ca il cunoaste si acum vreo 20 de ani a venit o pacienta fata, mi-a zis ca cu depresie din cauza ca ar fi violat-o senseiul acum 20 ani nu recent, dar mi-a zis ca nu stie cat de adevarat este si ca nu a mai facut de astea de cand s-a aflat atunci, credeti ca e adevarat? Eu nu cred.

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Într-adevăr, în lume există oameni care au avut un trecut întunecat, dar care în prezent par niște ființe curate, bune, normale. Nu pot spune cu certitudine dacă sensei-ul tău a violat o fată sau nu, dar eu spun să nu crezi toate lucrurile pe care le auzi. Până la urmă, tu îți cunoști sensei-ul mai bine ca noi. Tu știi dacă el ar fi în stare de așa ceva. Pe baza comportamentului, poți să determini dacă bărbatul are un comportament de violator sau nu. Totuși, dacă încă ești sceptică în privința acestui lucru, cel mai bine e să iei niște măsuri de siguranță: nu rămâi singură în preajma lui etc.
Îți urez numai bine!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu. Din ce oraș ești, că te trimit eu la o artă marțială fără sensei violator.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu v-as da in judecata pe toate trei: psiholoaga (cum poate sa colporteze zvonuri), mama ta si pe tine.

| dinaprilie a răspuns:

Urat!