| anonim_4396 a întrebat:

Media mea de admitere la liceu este de 9, 19. Sunt din Ploiești si problema este ca nu stiu ce liceu sa aleg pentru prima optiune.
Nichita Stanescu-stiinte ale naturii[ultima medie:9, 14]:nu suport fizica,in rest ma descurc oarecum
Mihai Viteazul-Stiinte ale naturii si franceza[9, 11]:am auzit ca sunt multe fițe si eu nu am banii celor de acolo
AL.I.CUZA-Filologie si franceza[7, 53]:nu pot sa tocesc prea mult
Eu am Delful la franceza si bilingvul cu 100p,dar acea diploma nu am luat-pin special pentru liceu ca sa fiu la profil de franceza,am luat-o pt. viitor ca sa o am

Ce liceu ma sfătuiți sa aleg? E am aspirat mai mult la Nichita, chiar daca e cam departe de mine si ar Trebui sa merg cu tramvaiul pana acolo. Credeți ca este buna alegerea mea de a alege ca prima optiune N.Stanescu-Stiinte ale naturii?

Vreau cat mai multe pareri si sfaturi. Multumesc anticipat +fundiță ♡

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand să alegi Colegiul Naţional "A. I. Cuza" Ploieşti deoarece este mai BUN, e pe locul 2 în "Topul liceelor" ( iar celelalte sunt pe locul 3, respectiv 4 în acelaşi top ) - vezi linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Toate cele bune!