| impusheen a întrebat:

Mie imi place de un baiat de la mine din clasa si nu sunt sigura daca si lui ii place de mine.Sta in spatele meu (in banca) si mai mereu ma face sa rad si il vad cum se uita la mine cand suntem in locuri publice.Intr o zi am plecat in alta banca si in locul meu s a pus o alta colega iar el a zis:,, of, de ce ai plecat?,, si normal ca m am intors inapoi.Nu sunt sigura ca ma place deoarece se mai da si la alte fete.Credeti ca ma place? Daca sunteti de parere ca NU ce sfat imi dati pentru a il atrage. (fara,, fii tu insuti,,)

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic că te place, sau cel puţin îi eşti simpatică. Eu zic să-i zici acum în vacanţă că-l placi, pentru a fi scutită de priviri iscoditoare în caz că sentimentele nu sunt reciproce. Oricum, eu zic că te place, şi cu celălalte fete încearcă doar să te facă geloasă (dacă se dă la ele în faţa ta).

| onasis1961 a răspuns:

Pentru a fi sigură ce crede de tine şi ce sentimente nutreşte, pune pe cineva apropiat lui să-l întrebe.