| Anca124b a întrebat:

pentru simularea la mate, la sub.3 gen figurile alea.Trebuie sa le refac din nou pe foaie sau trasez linia mijlocie de exemplu direct pe foaia cu subiecte?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Faci desenul pe foaia cu subiecte dacă vrei.
Dar la punctaj nu se ia în calcul decât ceea ce este pe FOAIA DE EXAMEN, cea în care scrii rezolvările de la subiecte. Acolo trebuie sa fie desenul complet.

| MariusNWM a răspuns:

Esti cumva Bianca din clasa de la mine? Cred ca ma stii dupa nume.

| RaduMarsin a răspuns:

Primesti puncte pe desen din cate stiu eu. Si eu sunt tot a 8-a si dau simulare marti la mate.
Oricum te ajuta mai mult sa faci desenul pe foaia de examen, ca poti sa desenezi ceva daca iti vine o idee, sa mai stergi, acolo e mai greu pe foaia de examen.