| anonim_4396 a întrebat:

Problema cu fetele.
Azi pe mess m`a amenintat o fata ca cica am zis eu de ea ceva si cica cand ma prinde maine la scoala nu stiu ce face cu mine maine la scoala. Nu prea vreau sa am probleme de genu` asta. big grin.Deci sfaturi de ce pot sa fac?
Aaaa si mentionez ca nu vreau sa fiu paracioasa sa o parasc la diriga sau etc.Astept sfaturi.

21 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

@LolliPoP nu marimea conteaza! Trebuie sa ai cap si da-i ''ignore''din viata ta reala!(deci - nu o mai baga in seama)

| Liviu a răspuns:

Vedetiva de treaba voastra
Cu profi cu directori cu etc
E Romania omulewinking
Aici e ca in jungla in scolile generalelaughing
Te poate bate cand iesi de la oare in afara scoli
Li se rupe la profi si la director
Tu chiar crezi ce ti se spune jos?
Te poate bate defata cu profesoru
Ce o sa riste?
O mica exmatriculare? o saptamana 2?
Dupa iar te prinde te capaceste in afara scoli
Nu e ceara asa
Prinde`o tu cand iese
si dai sa te tina minte
Ori las-o pe ea eventual sa iti dea sa o tii minte
Astea se intamplau si cand eram eu in generala prin 2006
Profesori numai la situatia asta se gandesc?
aia se gandesc ce sa puna pe masa ii arde pe ei grija de asta'
Pe aia ii arde grija sa inveti happy

Răspuns utilizator avertizat
mariana
| mariana a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa-ti faci griji, daca tu n-ai barfit-o.
In cazul in care ai vorbit urat despre ea, este cazul sa-ti ceri scuze si sa incerci sa indrepti lucrurile.
Bataia nu este o solutie, trebuie sa eviti sa se ajunga la asa ceva. Daca cu scuzele nu ajunge, atunci incearca s-o eviti, pana ii trece supararea si sa gasesti o prietena care sa-ti stea aproape.
Ganduri bune si multa sanatate.

| Chris a răspuns:

Trebuie sa va reglati conturile. Intreab-o ce are de impartit cu tine si adu-i la cunostinta ca tu nu esti o barfitoare, nu ai spus nimanui, nimic de ea. Nu o evita, o sa pari lasa. Da dovada de maturitate si abordeaz-o tu. Majoritatea fetelor de genul, care ameninta si asa mai departe, sunt tari doar "la vorba". Orice conflict se poate rezolva prin comunicare, 100%. Trebuie doar sa stii cum s-o iei. Bafta!

| Aliutza a răspuns:

Ar fi o prostie din partea ei sa dea in tine la scoala sau sa-ti faca vreo faza urata in interiorul scolii, pentru ca astfel va avea probleme mari cu profesorii. Totusi, ai grija cand iesi de la scoala sa fii insotita de cineva (macar de o colega). Daca se ia de tine dupa ore sau daca aduce pe cineva ca sa se ia de tine, trebuie sa anunti parintii si diriginta. Macar diriginta. Apoi, daca se ia din nou de tine, ii spui din nou dirigintei.
De mine s`a luat o fata mai mare in prima zi de liceu. Tot asa, a zis ca au auzit colegele ei cand o barfeam, insa eu nici nu stiam cine e pana n`a venit in clasa la mine, cautand cearta. Nu m`am lasat, i-am zis ca nu`i adevarat. A inceput cu faze de genul "A, adica colegele mele sunt mincinoase, sau ce?" si i-am zis sa`si aduca colegele ca sa lamurim situatia, sa vina ele sa`mi zica ca au auzit intr`adevar, ceea ce i`au spus ei. Astfel s`a intors si a plecat si nu am mai avut nicio problema cu ea. Sunt fete care pur si simplu cauta cearta, asa se simt ele bine.
Nu trebuie sa te temi. Nu o jigni si nici nu sari la bataie. Pur si simplu incearca sa porti o discutie normala cu ea. Nu tipa, vorbeste calm, chiar daca ea urla la tine. O sa pari mai inteligenta decat ea daca iti pastrezi calmul. Iar daca tu nu`i faci nimic, nici fizic nici verbal si ea sare la bataie, o sa para o salbatica.
Succes!

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai fugi de ea. ascunde-te laughing.
Daca tu stii ca nu ai facut nimic. Nu ai de ce sa te sperii.
Vb frumos cu ea. adica spune-i sa rezolvati treaba aceasta nu prin bataie ci cu vorba buna. Daca nu intelege inseamna ca e batuta in cap si trebuie sa o spui ori la diriginta ori la parinti :*
SucceS! Papa PuP

| OnixXdd a răspuns:

Ai grija sa fii intodeauna cu multi prieteni prin jurul tau, astfel, nu cred ca va avea curaj sa te ia la bataie in fata tuturor.

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Pai mai bine ar fi sa iti cer scuze cu toate ca nu a fost vina ta.

| SexyBunny a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu parintii tai. ei vor si ce sa faca tot timpul. happy funda? te rogg? :*

| LaadyH a răspuns:

Pai eu in locul tau i-as spune cuiva mai mare decat mine, sau cuiva care e prieten cu ea sa o potoleasca.
Nici eu nu as vrea sa fiu paracioasa dar decat sa patesti ceva mai bine anunti diriginta sau pe cineva.

| TheGrooveStreet a răspuns:

Dai la fataa si trageo de par! eventual si pe la picioare!

| Vl4dootz a răspuns:

Raspunsul e simplu vorbeste cu parintii tai. ei vor stii ce sa faca!

| Yuly_5795 a răspuns:

Sa nu iti fie frica si eu sunt mic de statura si toti se iau de mine dar le raspund cu aceiasi moneda(daca ma injura ii injur )si daca is mai mari ca mine (de clasa a 8 a merg impreuna cu niste prieteni mai inalti si mai puternici happy

| Yuly_5795 a răspuns:

Funda?

| Alysée a răspuns:

Daca sare la tine doar aparate nu da in ea, dk zizi ca i mai inalta aparate prin vb si dovedestei ca nu asa trebuie sa se comporte o fata. oricum daca face ce ai zis o sa afle multa lume si profii cred.

| baiatulxboyx a răspuns:

Ai prieten?laughing roaga niste baieti sa te ajute...

| VooDau a răspuns:

Eu in locu tau i-as zice ce fata cine esti tu? Nu mai dai in mine ca dupa nu mai traiesti daca iti dau una... si te spun si la diriga si daca dai u in mine la director ma duc si la diriga oi fi u mare si tare da` daca te atingi cu un deget ce un fir de par de al meu zbori din clasa asta. si spui si la baieti care te pot ajuta si spui si la parinti si dupa ce isi fac adulti treaba e randu` baietilor. big grin. Funda?

| andra94e a răspuns:

N-ai de ce sa iti faci griji.de amentintari din astea sunt satula.sincer iti spun. daca vede ca nu iti e frica, n-are tupeu sa dea ochii cu tine.si chiar daca vine la tine,nu o bagi in seama,ii spui ca ""te-au invatat parintii sa nu vorbesti cu necunoscutii"".si eu m-am certat cu fete mai mari decat mine, si n-am avut probleme.s-au dat mari si tari la telefon, in rest.s-au facut ca ploua.bft

| Cipyxxx a răspuns:

Trebuie sa fugi sau so spui la parintii tai

| Dyanna97 a răspuns:

Daca te intalnesti cu ea saluto si daca incerca sa te ameninte nu o baga in seama...treci pe langa ca si cum nimic nu s`ar fi intamplat si ignoro. Daca ea continuna cereti u scuze chiar daca nu esti de vina mai bine asa.