| Gheisha a întrebat:

Buna!
Am o problema. Acum o saptamana am plecat de la scoala, urmand sa plec intr-o calatorie, asadar am lipsit pana marti.
Azi am aflat de la o prietena in care am deplina incredere ca 70% din clasa a spus chestii de genul asta despre mine:
-Fetele, prietene cu mine mai toate: "Apai Deea tot timpul pârăşte! E asa de....Asa!"
-Baietii:,,Sper sa nu se mai intoarca! laughing Da-o-ncolo de paracioasa! laughing". Iar unul dintre ei a folosit termenul de "grasa tampita"
Sa va explic cum stau lucrurile:
1.Eu "pârăsc" pentru ca diriginta m-a insarcinat cu asta, si eu parasc doar daca "victima" ma roaga!
2.Da, in clasele I-III am fost mai plinuta, dar acum sunt foarte bine!
Faza e ca (virgula) colegi pe care ii consideram draguti s-au dovedit a fi meschini. Ironic e ca se comportau (si se mai comporta) foarte dragut cu mine iar pe vreo doi ii mai ajut la teme! Ce pot face acum?
Sunt foarte suparata, si inca ceva: Va rog sa nu-mi spuneti sa vorbesc cu ei si sa ii intreb si de-astea,. Nu pot, e ciudat, si cam penibil.
Va multumesc ca ati citit si ca unii dintre voi mi-ati si raspuns!

4 răspunsuri:
| Trippy a răspuns:

Ar trebuii sa vorbesti cu ei.Nu e deloc penibili.Voi fetele nu aveti sa confruntati o problema direct.

| NinaSimone a răspuns:

Nu stiu um esti tu dar eu ajut doar persoanele care considera ca merita ajutate. Normal ca unele persoane se vor comporta frumos cu tine ca sa ii ajuti tu cu teme sau altceva. Tine capul sus si tine-te pe pozitii. Data viitoare cand cineva care stii ca te-a vorbit pe la spate iti va cere ajutorul, spune-i ironic ca ar trebui sa caute ajutor la altcineva, nu la o "grasa tampita". Poate se vor prinde de ironie si isi vor revizui comportamentul. Daca nu, ar fi bine sa invete sa-si faca singuri temele laughing

| sabinabujor2 a răspuns:

Stii,nu trebuie sa-ti pese.De unde esti sigura ca e adevarat, si chiar dacae, tu stii ca nu esti asa.

| William a răspuns (pentru sabinabujor2):

Ai dreptate, nu trebuie sa ii pese, trebuie sa se lasa calcata in picioare si folosita. Bun sfat.