| Angelo99 a întrebat:

Puteti sa-mi explicati sub forma unui text de ce poezia vine primavara de Grete tartlereste o opera lirica! multumesc![funda]

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună!
Pentru a rezolva cerinţa, trebuie doar să te gândeşti la caracteristicile genului liric: prezenţa eului liric, viziunea subiectivă, existenţa figurilor de stil realizate pe baza unor imagini artistice, descrierea (în cele mai multe cazuri) ca mod de expunere predominant etc.
Acum, pune-le pe toate cap la cap, adaugă şi câteva exemple din text şi construieşte textul argumentativ.
Sper că te-am ajutat!

| Sebyku99 a răspuns (pentru Rayyy):

Ce se intampla daca ai funde?