| Annaa_4696 a întrebat:

Sa incep povestea mea.

Deci imi place de un baiat, dar ce sa fac? Ma place?

Pai. Intr-o pauza, colega mea de banca l-a intrebat ca daca as muri eu, ar plange. Si el a zis ca da ar plange. Si dupa aia mi-a zis ca si-a dat seama ca il plac. Deci. Acum el mai e cu inca o fata si mereu incearca sa ma faca geloasa. Deci. Intrebarea mea : Cum sa actionez? Sa fac eu primul pas? big grin Daca se supara?

7 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Fa tu primul pas, sigur nu se supara.
Succes!

| N0name_7278 a răspuns:

Scumpo. Nu o să se supere.
Băieţilor le place sa stie ca unele fete sunt în limbă dupa respectivul. =x
Eu zic să incerci =D.
Cere-i id-ul de Y! M.
Acolo puteti vorbi diferite lucruri happy.
Si ar mai fi o variantă.
Îl poţi face si tu gelos cu un băiat. Asta în caz că şi el te place.
Baftăăă.
Deşi nu o să ai atâta nevoie de ea.
Funda? >big grin

| kiss99 a răspuns:

Salut eu cred ca er fi ok sa ii spui pentru ca el deja stie dar nu e sigur si cum spunea si Abiiii baietilor le place cand fetele ii plac asa ca fa tu primul pas poate el e timid si vre ca tu sa faci primul pas asa ca sfatul meu e sa ii spui dc sa se supere? bafta

| Madalinaoanna a răspuns:

El vrea sa te face geloasa.asta inseamna ca tear place,dar nu fi giar sigura, zii si u o faza, ca te intalnesti cu cineva si nutio place de el si te desparti de `acel prieten` si vezi cum reactioneaza poate spune ca ii tine el locul.si daca nu ai curaj sa faci asta intreaba-l daca el chiar o iubeste pe acea fata si daca zice nu intreaba-l de voi doi.

| withoutmoney a răspuns:

Daca are prietena nu conteaza.Conteaza sa il faci sa simta ca te place.Nu iesi din joc incearca sa vorbesti cu el foarte discret ca si cum nimic nu s-ar fi intampalt, apoi, iesi brusc din schema, arata-i putin dezinteres(Salut! Salut! Fara zambete sau priviri directe).De cele mai multe ori functioneaza. Daca te place o sa vezi pe fata lui priviri de care nu te poti insela.Te rog, in nici un caz sa nu faci prostii bagandu-te in seama incercand sa ii arati ca il placi ai facut deja destule sa vada asta. El se simte superior si ii place sa poata alege; iar tu trebuie sa ii iei acest drept pentru a avea ce-i oferi.Parerea mea e ca te palce daca nu te-ar fi palcut nu ar fi vrut sa stie din gura ta ca il placi.Un baiat nu se simte comod atunci cand aude ca o fata urata, inculta il palce. Daca crezi ca iti este de folos nu ezita sa imi ceri detalii! Multa bafta!

| Cosminutz_4492 a răspuns:

Poi nu are de ce sa se supere. daca ii pui o simpa incercare.dar totusi nu-i prea normal ca o fata sa intrebe un baiat...dai impresia ca esti ...innebunita dupa el si atunci va face.ce vrea din tine.mai bine.fa-l pe el s t vreatongue incearca sal atragi.tongue trateaza-l cu indiferenta nu-i prea vine bine la un baiat sa fie tratat asa deci va veni s vb cu uh peurmarolling on the floor tongue

| andra_1044 a răspuns:

Buna Annaa happy Daca el e cu o fata si incearca sa te faca geloasa, nu vad ce pas ai putea sa faci thinking Incearca sa vorbesti cu prietenii lui si sa afli. poate te place si el. smug