| g2012 a întrebat:

sa ma lamureasca si pe mine cineva am auzit termenu pe diverse forumuri si chaturi de "cersetor de like.uri" ce ar avea de castigat aceasta persoana in afara de "popularitate"?

Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Absolut nimic. E aceeasi treaba cu cei care cersesc fundite pe TPU. Stii tu, cu cat mai multe cu atat mai bine, mai fain. Eu consider ca e o obisnuinta, ca arata mai bine profilul respectiv sau pagina respectiva cu mai multi sustinatori. Doar la unele concursuri pot sa zic ca e ok sa folosesti strategia cersitului de like-uri. In rest, doar popularitate si atentie. Cateodata pentru unii, din pacate, netul bate viata reala, iar un like e ca o imbratisare.

1 răspuns:
| Gabica a răspuns:

Crezi ca "popularitatea" nu e de ajuns? Pentru aceste persoane este mai mult decat de ajuns si daca vreodata zici ca nu dai like, parca ti i-ai facut dusmani.Ei vor doar sa fie super populari si se considera superiori pentru ca au mai multe like-uri, lucru absolut infantil.