| D3l a întrebat:

Buna tuturor :*,

Am o nelamurire. Am tot citit pe diverse site`uri/forumuri despre Gynofort cum ca ar fi bun in tratarea candidozei. Acum, ceea ce nu am inteles eu este... Acest Gynofort este si sub forma de crema si sub forma de ovule? Am mai auzit si de "doza unica" care nu am inteles la ce se refera. Daca este cineva aici care stie si chiar a urmat vreun tratament cu Gynofort, as fi recunoascatoare sa ma lamureasca si pe mine. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Gynofort 2%, crema vaginala( de ovule n-am auzit!)--- "doza unica " in cazul Gynofort inseamna o singura administrare/aplicare nefiind necesara repetarea /continuarea tratamentului pentru ca, substanta activa continuta, se elibereaza lent in organism pe parcursul mai multor zile( 195 ore) --- ambalajul medicamentului contine un singur aplicator preumplut cu 5g de crema pentru o singura aplicare( doza unica )
Vezi aici : http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2875

3 răspunsuri:
| Mzg_Madalina_1993 a răspuns:

Buna gynofort e sub forma de crema cu aplicator inclus. Este ft buna iar in 3 zile iti trece candidoza. Sincer e ft buna dintre toate tratamentele pentru candidoza. O recomand cu incredere la fel cand ai candidoza e bine sa mananci mult iaurt. Ajuta la refacerea florei

| D3l explică:

Multumesc tare mult, alessia5158 :*!