| Rodiiiiiiiiiii a întrebat:

TPU!
Scuzati categoria,dar e cea mai accesata!
As vrea sa aflu avantajele si dezavantajele unui stik de internet,fata de intenetul cu cablu.
De asemenea as vrea sa mai aflu si care e cel mai bun stik, de la ce firma si de ce!
P.s : Cu abonament sau fara? happy
O sa ofer funda raspunsului /raspunsurilor care imi sunt de folos!
Bye :* :*!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stickul este mobil dar are viteza mai mica de cat cablul. Cel mai ieftin este la RDS (DIGI) si stickul este gratuit in chirie:
http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/mobil/prin-modem-usb

| CinevaNou a răspuns:

Nu ai acoperire peste tot, merge in general nasol, ai ping mare, se incalzeste extrem de rau(mai ales daca descarci), toate abonamentele sunt limitate la cativa gb in care ai viteza mare dupa aia merge oribil.
Iar avantaje ar fi ca te poti plimba cu el. Daca il folosesti doar acasa e cel mai bine sa iei cablu.