| mariamarybu a întrebat:

se pare ca am inceput clasa a6a cu stangul. Vara trecuta m-am despartit de prietenul meu pentru ca mim placea de altul care acum mi-am dat seama este doar un mitocan (m-a sarutat iar dupa aceea nu ma mai bagat de loc in seama). totusi, insfarsit inteleg cat de mult am nevie de el sin cat de mult tin la el. mi-a venit in gand sal intreb daca vreau sa ne impacam, dar nu am avut curajul sailintreb asta, asa ca intr-o zi spre surprinderea mea ma in trebat el pe mine asta, dar atunci as fi zis facandumi cruce da, doar ca am vrut sa fie intre patru ochii momentul cand ne vom impaca. in urmatore zi la scoala eu am vrut s vorbesc cu el despre asta si i-am zis ca ceea ce el m-a intrebat am vrut sal intreb eu pe el. atunci a incremenit ( cred ca ii venea sa rada ). dupa care l-am intrebat daca nu mai este suparat pentru ca l-am parasit pentru altul, iar el a zis ca pentru ca sia amintt de asta trebuie sa se mai gandeasca. m-am suparat pe el atunci si am plecat repede de la scoala iar el ma urmarit pana la statie, dar dupa aceea vazand ca nu are nicio sansa a plecat.
astazi a vrut sa clarificam lucrurile si l-am asteptat 2 ore ca sa iasa de la percutie. pe la 4 m-am intalnit c colegul lui care mi-a zis ca el a plecat deja de o ora. m-am intristat extrem de rau crying crying
parca dumnezeu nu vreau sa ma impace din nou cu el asta simt. dupa aceea l-am sunat si a zis ca el nu a stiut ca il astept si ca vom clarifica lucrurile luni la scoala ( ceea ce m-a facut sa ma sumt ca o dobitoaca a fost faptul ca nici macar nu a avut vreo cmpasiune in glas sau dezamagire fata de el crying
sunt disperata! il vreau inapoi si nu mai stiu ce sa fac laughing imi vine sa ma snucid si cred ca voi cadea intr-o depresie! nu mai suport.
va rog sa ma ajutati! ce sa faccrying?

Răspuns Câştigător
| laAAal a răspuns:

Buna! deci.daca vei crede ca ai emotii eu te sfatuiesc sa iei o gura de cv ca sa nu mai ai. dupa care. luni te intalnesti cu el si ii pui intrebarea asta:spune..mai am vreo sansa la tine vreau raspunsul acum[daca va tine la tine iti va spune ca da]daca raspunsul e nu.treci la urmatorul. .crede.ma o sa uiti de el..nu peste 5/10min.dar peste 2/3saptamani nici nu cred ca o sa mai ai sentimente asa profunde fata de el..si incearca sa.l faci gelos pentru ca nu te.a acceptat. sper ca ti.am fost de ajutat:*:*

| Captive a răspuns (pentru laAAal):

Hmm...Daca a fost prima iubire a ei u cred ca va fi asa usor...
Crede-ma, stiu ff bine cum e.Si eu inca mai simt ceva pentru primul meu iubit chiar daca ne-am despartit pentru ca nu aveam lucruri in comun, ne-am plictisit unul de altul etc.

| mariamarybu explică (pentru laAAal):

Da stiu ca asa ar trebui sa-i spun, doar ca nu vreau sa ma creada o disperata. adevarul este faptul ca mi-e frica ca nu ma mai iubeste, de fapt el mi-a zis ca inca ma place si tine la mine doar ca nu arata asta si mi-e frica sa nu fie adevarat.

3 răspunsuri:
| mariamarybu explică:

Cand zic el ma refer la fostul meu prieten nu la dobitocul ala crying