| alexandraFdh a întrebat:

Buna TPU.stau in casa si ma plictisesc foarte tare crying...si pe afara nu am cu cine sa staucryingsi nici in casa nu am ce sa faccrying...SOS ce sa fac? funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

- Uita-te la niste filme pe net
- asculta muzica
- suna prietenii si ureaza-le Craciun fericit
- joaca-te ceva pe pc : need for speed, neighbours from hell, gta san andreas, fifa, devil may cry etc
- invata sa lucrezi in programe de editare gen after effects, photoshop, eu le consider distractive // acum fiecare cu preferintele sale xD
- stai cu familia
- mananca o sarmaluta laughing yummy
- mergi la patinoar, da-te cu sania, bulgareste-te cu amicii
- dormi
- citeste o carte, fa temele daca ai avut profi suficient de stupizi incat sa nu te lase in vacanta crying eu am
- iesi afara si te plimba putin, eventual la un suc cu iubitul daca ai
- mergi cu colindul impreuna cu colegii - de ex eu merg la diriga cu cei din clasa rolling on the floor am fost si anul trecut si ne-a indopat lool

Sunt atatea lucruri de facut. Profita de timp, cand incepe scoala iti vei dori sa nu ai atatea de facut... o zic din experienta

4 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Pai ai putea face urmatoarele:
-Daca ai seminte, alune, popcorn sau orice altceva aseaza-te in pat si uitate la niste filme, desene, emisiuni sau ce vrei tu. In aceasta perioada sunt o multime de vazut la tv.
-Poti sta pe net si sa raspunzi la intrebari pe TPU
-Daca tot spui ca nu ai cu cine sta, fa-ti niste poze foarte frumoase. Eu ma simt super cand imi fac poze happy
-Daca ai animale, joaca-te cu ele, da-le mancare, ele se vor bucura.
-Poti asculta muzica si canta, dansa.
-Vorbeste la telefon cu cineva, prin sms. Trimite un sms la toti cei din lista ta si cu siguranta se va gasi careva sa iti raspunda. happy
-Stai pe facebook, editezi poze etc.
-Mananca laughing
-Probeaza multe haine.
-Uita-te la desene de craciun laughing happy :-d
-Ai putea iesi prin curte daca stai la curte si gasesti ceva de facut.
-Poti forma numere la vrajeala si sa suni si sa te dai drept altcineva.

Cam atatea imi vin acum prin minte happy. pa. Sper sa nu te plictisesti.

| adeliz a răspuns:

Sincer, eu cand stau in casa si nu am ce face, stau pe net, vorbesc cu colegii, ma uit la TV, fac tot felul de desene pe care le lipesc prin camera si ma joc cu animalele mele. INCEARCA SI FA CE NU AI MAI FACUT PANA ACUM. FA LUCRURI NOI. A.....era sa uit :poti sa te uiti pe youtube la farse; e foarte amuzant. distractie placuta!

| OoAlexaOo a răspuns:

Asculta muzica, deseneaza, fa-ti temele pentru vacanta. laughing
Vorbeste la telefon cu cea mai buna prietena. Eu asta fac mereu si este chiar super.
Succes la a distruge plictiseala. big grin

| Antoniu007 a răspuns:

Joaca-te pe calculator, ajutati parinti la treburi casnice, culcate, deseneaza, vb cu colegii si prieteni pe mess sau pe tel.