| Lariii99 a întrebat:

Buna TPU.
Stie cineva cateva curiozitati despre Italia si Spania? Mi-ar fi foarte folositoare.happyhappy
Dau FUNDITA!(va rog cat se poate de repede si sa fie macar 4-5)
Mersi anticipatbig grinbig grinbig grin

1 răspuns:
| BeAmazing a răspuns:

>Curiozitati din Italia
>
-Aici, padurile sunt de nepatruns. Salbaticie curata.

-In limba italiana, cuvantul pentru fotbal este,, calcio".

-Italienii nu comercializeaza halva. (trebuia sa cumpar mai multa pentru tata)

-La tv, filmele nu au subtitrare, ci actorii au dubluri de voce. Absolut toate. Nu am avut nici cel mai mic contact cu limba engleza. Cum invata oamenii astia engleza? Asadar meseria de actor mai are unele perspective aici. Totusi, cum sa te uiti la un film cu Anthony Hopkins in care sa nu ii auzi complexitatile vocii?!

Spania: http://ro.wikipedia.org/wiki/Spania [nu prea am gasit]