| PinkishYasmine001 a întrebat:

Ştie cineva ce trebuie să faci ca sa devii parlamentar (senator/deputat)?
Ce fel de studii superioare/facultate îţi trebuie?
Multumesc anticipat❤

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stii pe cine si unde sa pupi nu sa ai studii

| Ara997 a răspuns:

Banii lui taticu. si relatiile. si vb serios. avem parlamentari numai cu liceul ..si ala pe la seral

| PinkishYasmine001 explică (pentru Ara997):

Stiu că aproape toată lumea judecă parlamentarii, deşi nu înţeleg de ce, pentru ca nu toţi sunt corupţi, dar ideea e ca eu chiar vreau sa ma fac parlamentar peste câţiva ani, şi vreau sa ştiu exact cam ce studii trebuie să urmez. Ştiu ca printre parlamentarii din ţara noastră se numără unii care nu au absolut nicio legătură, veniţi din diferite domenii, dar eu nu vreau să devin mau întâi secretară sau vânzătoare (sau ce meserii au mai avut parlamentarii de-a lungul timpului). Vreau să devin direct parlamentar, pentru că stiu ca asta îmi place. Şi nu cred că banii tăticului îmi vor deschide neapărat uşile palatului parlamentului, in cazul meu.

| Ara997 a răspuns (pentru PinkishYasmine001):

Parlamentul nostru nu este vreo elita academica ceva. Sunt doar oadunatura fara educatie, eruditie talente ascunse, caracter, modestie, verticalitate fairplay,
singurele personaje mai acatari adica un doctor un actor etc sunt racolate pentru imagine. in rest o apa si-un paman lacoma si rapace.
iti doresti sa-i ai colegi?
succes!

| cyupaku a răspuns:

Ase