| TestOne a întrebat:

Buna TPU ....Stiti cumva daca pot sa dau la Academia Militara chiar daca am facut un liceu teoretic?(prof. stiinte ale naturii)

Daca DA puteti sa-mi spuneti cam ce sanse as avea la probele eliminatorii fata de un elev ce a terminat un liceu militar? Fiindca eu vreau sa dau la un liceu teoretic pe profilul de stiinte ale naturii, stiu ca se invata M2 si mie imi trebuie M1(Pentru Academie) dar voi invata M1 cu ajutorul unui profesor deci nu este mare belea dar cu probele sportive imi este frica (chiar daca sunt dispus sa fac sala in toti anii de liceu si sa aleg pentru rezistenta in fiecare sambata) deoarece consider ca cei din Liceul militar sunt bineinteles mult mai informati despre traseu.

Multumesc anticipat!(Funda:*)

PS: Nu vreau Liceu militar fiindca e departe de casa stau in Craiova si cel mai aproape e in Alba Iulia iar profilul de stiinte e in caz de esec... un fel de a 2 a optiune, medicina)

1 răspuns:
| Georgee98 a răspuns:

DA poti sa dai la academie chiar daca n-ai facut liceul militar.Cei de la liceul militar cand intra la acadmie nu mai dau probe sportive insa tu le vei da cu siguranta.