| zahre a întrebat:

stiti, m-am indragostit de un baiat, dar problema mea e ca lui ii place de o alta fata(prietena mea). Desigur, ca am vrut sa renunt la el, dar ea ii are pe toti. Toti baieti se poarta frumos cu ea, o protejeaza, glumesc cu ea, iar pe mine mereu ma jignesc. Si m-am saturat de situatia asta! Nu stiu ce sa mai fac.De cate ori il vad pe acest baiat simt ca inima imi va iesi din piept.Cu toate ca e corigent la toate materiile si vagabont eu tot il vad cel mai bun, frumos si cuminte baiat. N-am ce face! Va rog ajutati-ma. Dati-mi niste sfaturi ca sa ma placa si pe mine.

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Dragostea e pe moment, crede-ma nu cred ca ai vrea ca mai incolo sa ai un barbat ca asta si vagabont si fara bani si repetent si fara loc de munca. Zimi si mi-a iti place de el dar in rest nu vezi nimic bun la el. Poate ca si bea sau inca sunteti prea mici ca sa fiti maturizati. Asculta-ma pe mine nici eu nu sunt batran am 20 de ani dar unde am dat si eu de "frumuseti" trist era ca toate erau panarame, niste usuratice si toate umbla dupa bani. Pai vrei bani munceste, am o colega de munca este parasuta si-a pus-o cu Seful si nu face nimic la munca si eu normal ca fraierul de Vasile lucreaza si in locul ei ca, ca sa-mi gasesc alt job este greu si bani imi trebuie asa ca stau si inghit si ma gandesc la oamenii care lucreaza in constructii.
Eu iti spun ca toti am fost copii dar pana ajungi sa dai de banul tau, de munca ta, si nu numai munca te maturizeaza. Tu ca-l vezi frumos pe acel fecior nu ai sa rezolvi nimic, in 2-3 saptamani eu iti garantez ca o sa-ti fie scarba de el pentru ca odata ce umbla vagabont si nu este si nu a fost educat de parintii lui nu are cum sa ajunga un om de valoare, o sa stranga fiare vechi in loc sa lucreze undeva la birou.
Gandeste-te putin si la varianta mea, ori cum eu n-am cum sa te opresc dar daca tu crezi ca numai prin frumuseste traiesti atunci asa sa fie, eu iti urez multa bafta in acea dragoste la prima vedere happy

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

E plina lumea de vagabonti, si nimeni nu vrea sa aiba de-a face cu asemena specimene, alege unul mai putin frumos dar cu un caracter placut, ala te va face fericita, nu bolovanul ala corigen

| SweetAsCandy a răspuns:

Stiu cum e, am trecut si eu prin asta. Oricum, nu ai precizat cati ani ai?

Faza e ca daca vrei sa fii tratata frumos trebuie sa te si porti frumos, nu zic doar asta, ci incearca sa te bagi si in seama, cu scopuri "pasnice" si incearca sa repari acele legaturi ca sa nu se mai ajunga la jigniri. Stiu din proprie experienta. Si daca nu merge, n-a stricat sa incerci, inseamna ca aceia nu iti merita prietenia, nici macar atentia.

Si daca prietena aia a ta nu face nimic cand ceilalti te jignesc si doar se uita, inseamna ca nu iti e prietena.

Cat despre tipul ala, incearca sa nu-i arati ca il placi asa mult, adica, sa nu pari disperata. Incearca sa te poti normal, stiu ca e greu, dar incearcawinking. Si fii fata desteapta si dai tu peste nas, ca daca vede ca-l placi o sa se joace cu tinewinking. Oricum, ca sa cuceresti un baiat poti sa fii tu insati si sa te placa asa cum esti, iar daca nu te-a observat inseamna ca nu i-ai iesit cu ceva in evidenta. Incearca sa fii putin mai sarmanta si pastreaza si ceva mister.