| χƒяυмυѕιкαχ a întrebat:

Sall lume, deci am 14 ani si de carnaval m-am cunoscut cu un baiat (16 ani) si vb de o luna la telefon si am auzit de la prieteni lui ca ma place infine si noi ne-am vazut numah odata atunci de carnaval dar e la aceeasi scoala cu mine si acelasi oras. Ieri seara vb cu el si m-a intrebat daca vreau sa ies cu el si am spus ca desigur doar ca nah am 14 ani si nu prea am voie sa ies cu baieti deci aseara am vb cu mama si i-am spus despre ce e vorba si a zis ca ma lasa sa ies cu el in oras infine sunt bucuroasa dar problema este ca eu ma rusinez foarte repede si am asa mari emoti, mieste frica ca cand ne vom intalni nu voi mai spune nimic si ma voi bloca! Va rog frumos ajutati-ma cumva sa scap de emoti si dati-mi niste sfaturi despre ce sa vb si ce sa facem sa nu ne plictisim sa ne distram un pic, pentru ca chiar imi place de el si nu vreau sa-l pierd! mersi :*
ps vom iesi in oras dar nu stim inca cand!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita si nu te panica, cand te intalnesti cu el, fi cat mai naturala, nu cred ca ai nevoie de sfaturi pentru ca subiectele de discutie iti vor veni in minte pe moment

| AndreyTPU a răspuns:

Buna.Nu te agita, trebuie doar sa fi cat mai naturala. Daca te agiti de pe acum nu o sa iasa bine, iti spun eu.O seara placuta in continuare!