| AdrianWEX a întrebat:

Sunt baiat am 13 ani. Am 1.70 inaltime. Si vreau sa ma apuc sa pun ceva muschi pe mine.Am 2 gantere de cate 3kg. Am vointa. Vreau sa fac muschi peste tot pentru ca sunt pff. Vreau doar sa imi recomandati niste exercitii.
daca as urma http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 - pentru abdomen
http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM- pentru piep si muschi la mana
Ar fii bine?. As mai avea nevoie de niste exercitii pentru picioare. si inainte sa incep cu muschii la mana si piep as vrea sa fac niste exercitii cu ganterele ca sa fiu instare sa fac programu` ala. Multumesc frumos

6 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Alimentatia conteaza cel mai mult, daca esti slab degeaba te apuci ca nu rezolvi nimic. Daca esti gras, trebuie sa slabesti pentru a se 'cunoaste' ceva. Deci intre astea 2, nici gras nici slab.
E bine pentru tine sa faci flotari, genoflexiuni, abdomene + flexii de gantera cate poti.
Nu iti recomand sala de la varsta asta, insa cand mai cresti poti sa te duci si la sala.

PS : pentru picioare fa genoflexiuni cu ganterele in mana, sau cu 2 bidoane de 5L in 2 maini.

Nu uita, alimentatia conteaza, mananca oua, lapte, branza, carne -> contin proteine de care corpul tau are nevoie.

| AdrianWEX explică (pentru Jorah):

Cam ce greutate ar trebui sa am la inaltimea mea?happy

| Cosmin86 a răspuns:

"http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM- pentru piep si muschi la mana " ala e doar pentru piept, nu pentru piept si muschi la mana.

Muschii la maini se obtin altfel.

| Resurrection a răspuns:

Fii atent aici la ce iti spun.

Fa-ti un regim strict cu proteine, si fa exercitiile ziilnic preferabil pe la aceeasi ora dar sa fie de minim 45 de minute, iar cu ganterele de 3kg nu faci nimic sau ma rog daca esti incepator merge si cu alea, dar cu timpul incearca sa maresti programul si greutatea ganterelor, repet CU TIMPUL.

Bafta.

| tpuforyou a răspuns:

Cu gantera 3 kg numai faci u muschi!))
cum ti>a raspuns si >>Ground