| mihaionescu a întrebat:

Sunt baiat am 14 ani si am putina mustata (cam de vreun >an- nu este prea mare) si as vrea sa nu o mai am pt ca ma deranjeaza mai ales ca vine vara laughing! Deci, eu m-am hotarat sa ma epilez ( nu sa ma rad! ) cu un aparat epilator simplu. Eu am pielea foarte sensibila si mi-e sa nu imi ramana bubitze mici care se transforma in cosuri.happy Am cateva intrebatri: 1). Daca ma epilez o sa imi ramana bubitze dupa epilare? 2). Cat de des tb sa ma epilez? 3). Cum sa nu ma irit? 4). Imi creste mustata mai mare daca ma epilez cu aparatul epilator? crying(( Va rog raspundeti-mi chiar am nevoie FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Nicolletaaa a răspuns:

Hi! Eu Nu'S Baiat, dar tot o sa-ti raspund!laughing

De obicei cand ai pielea fina trebuie sa te epilezi cu big-u happy cum fac adolescentele si cred ca trebuie sa faci asta o data pe saptamana sau odata la 2 saptamani, depinde cat de repede iti creste, daca te faci cu aparatul epilator ...ala e mai dur si te doare la inceput de fugi cu mortii si pleci dintre vii... insa te iriti foarte tare saditi sugerez sa te epilezi cu big-ul (dar nu cu lama dura) ci de femeihee hee si cine se uita sau te intreaba zici ca e pentru mama sau pentru iubita... si sa-ti cumperi si o crema pentru calmare... adica exista multe creme atunci cand te epliezi si te ustura te dai cu crema si iti treci si nu-ti mai apar nici bubite nici iritatiile neplacutee big grin

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Cu epilatorul mereu o să te iriți, și o să-ți iese bubițe.
Mai bine ar fi să te razi, deoarece, pare mai bărbătesc.

| Etiene a răspuns:

Cu cat o vei face mai des, cu atat va creste mai mult.Lasa puful in pace, toata viata te vei barbieri.

| Cristi112 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta si te inteleg laughing), mai degraba te dai cu big-ul si apoi cu after shave.dar sa stii ca la inceput cam toti baietii cand incep sa se rada le ies bubite din alea.

| Cristi2YO a răspuns:

Esti tampit,da cu masina, aparatu, big-ul de ras apoi cu aftershave, o să te razi de cate ori e nevoie, eu am 15 ani si asa fac