| NuticaIonescu a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu ma mai irit cand imi epilez...mustata?

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Da cu crema inainte lasa-o cateva minute, dupa aceea spala-te-te, aplica ceara sau benzile epilatoare. Daca banda este mai lata ca sa nu-ti tragi de buza da-ti cu ruz sau un luciu de buze inainte ca sa nu se lipeasca banda de buza, asa fac eu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

N-o epila la uscat! Inmoaie-ti inainte pielea bine, cu prosop cu apa calda!

assiris
| assiris a răspuns:

Inmoai-o cu o crema sau chiar cu un prosop fierbinte atit cit sa suporti iar dupa epilare da cu un aftershave balsam.

| andreutz a răspuns:

Nu este reclama... dar iti garantez ca daca vei folosi after shave de la nivea (cel balsam, pentru sensibil) nu vei mai avea problema asta...