| dragutz600 a întrebat:

Sunt baiat, am 18 ani si am o intrebare legata de barbierit. Atunci cand ma barbieresc pot sa imi iau firele de par cu o forfecuta, ma refer la alea mai de sus dupa obraji ca sa nu se faca barba mare. Mama mea zice ca nu e bine ca pot sa imi infectez fata. E adevarat? Ce credeti?

2 răspunsuri:
| Taduic a răspuns:

Fă totul cu lama dude. Multor tineri le place să își lase barbă sau să aibă barbă (chestie de moment), nu te teme de schimbari. Nu-ți place? Crește? Bărberești-o de 2-3 ori pe zi, sunt bărbați care fac așa.

| rRamses a răspuns:

Daca foarfeca e dezinfectata si spalata nu vad care ar fi problema.