| WinnieOnSteroids a întrebat:

Sunt baiat si tot timpul am fost complexat de faptul ca sunt inalt si slab. Acum am 1.86 si 65 de kg. Am 15 ani, sunt ectomorf*. Am facut 6 luni sala dupa un program facut de un prieten, dar nu a dat prea mari rezultate, doar cat m-am reliefat putin. Vreau sa pun ceva masa musculara pe mine sa am cel putin 70-75 de kg, dar e foarte greu sa ma ingras. Cei care se pricep va rog sa imi faceti un program ( dieta, antrenament, odihna). Dau >FUNDA!

ectomorf* - genul de om inalt si subtire, care pune foare greu masa musculara si grasime. (HARD GAINER)

1 răspuns:
| Yuzoo a răspuns:

Eu am 14 ani 1, 80 si sunt slab, 53 de kg. Mi s-a sfatuit sa mananc mult si des ca sa pun pe mine, fructe care contin zaharuri adica struguri, pere, banane si sa ma odihnesc. Eu ma ingras foarte greu si nu inteleg de ce, bag toata ziua in mine dar macar ma ingras cate putin. Sper sa te ajute si sanatate multa.