| Bogdan531 a întrebat:

Bună TPU, sunt Bogdan si am 16 ani, îmi place o fata de ceva timp ( 1-2 ) ani si nu-i puteam spune, i-am spus pe Facebook după care am întrebat-o daca simte la fel iar ea nu mi-a raspuns.

Recent am fost cu fosti cu colegi de clasă la un gratar
unde ea s-a comportat ciudat cu mine, in sensul ca tot ma chema sa stam împreună sa mergem in apa sa ne distram ( gratarul era langa apa), m-am simtit ciudat ca tot îmi dadea atentie, eu credeam ca nu ma place... spre sfarsitul gratarului am jucat adevăr si provocare eu bausem câteva beri (7-8)pahare si eram amețit. Acolo un coleg stiind ce simt tot pentru ea tot apropiindu-ne, adică provocând sa ma sărute si de astea, dar ei părea sa-i placa, nu inteleg.
Ma place sau nu? Sau a vrut ceva pe moment?
Acum după câteva zile nu mai vb deloc si nu stiu ce sa fac.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Oare de cate semne mai ai nevoie sa intelegi ca te place?
De ce nu o inviti undeva, doar voi doi si atunci vezi clar daca te place, ori ba!
Cat priveste bautura, este al naibii de jenant sa te ametesti, mai ales cand stii ca vrei sa cuceresti o fata, pe viitor, tine cont de sfatul asta, 7-8 pahare este foarte mult pentru un adolescent!

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Invata gramatica!

| Nutecorn999 a răspuns:

Pai, cred ca doar incerca sa te convinga sa fiti doar prieteni pentru ca nu vrea sa te raneasca sau te place si atunci a incercat sa prinda curaj vorbindu-ti iar dupa s-a rusinat din nou.Ori era si ea beata..trebuia sa-i simti respiratia laughing
Sfat: Intreab-o ce a avut si nu-ti fi-e teama.E ca si cum vorbesti cu un gandac...cred,adica e usor, fetele se rusineaza si daca ea te place e si mai bine.Se va face toata rosie. Daca e nesimtita comporta-te la fel de urat ca ea.Simplu laughing.