| GoldenSW a întrebat:

Am o mare dilema. Am fost la o zi de nastere tipica adolescentilor de varsta mea (15) si am jucat adevar sau provocare. Fata pe care o plac a fost provocata sa ma sarute pe buze. A acceptat fara ezitare, dar sarutul a fost destul de scurt. In acea zi ne-am comportat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Acum aprox. 2 luni i-am marturisit in fata ca o plac si m-a refuzat pentru ca i-a placut de altcineva, iar acel cineva nici nu o baga in seama si din pacate tot de el ii place si acum. Dupa ce i-am spus asta cateva saptamani nici nu ne-am vorbit, dar am redevenit prieteni treptat si tensiunea a disparut. Deci ce credeti, sarutul a fost doar parte din joc sau chiar a vrut sa ma sarute si s-a folosit de joc ca pretext? Eu personal nu pot sa sarut o persoana daca nu o plac...

Răspuns Câştigător
| LikeABossssss a răspuns:

Uite. Poate ca ii place de tine si ii e rusine sa iti spuna. Sau nu ii place de tine, deoarece cred ca ti-ar fi spus imediat dupa sarut. In functie de personalitatea ei, gandeste-te la aceste doua variante. Sper ca te-am ajutat. happy

5 răspunsuri:
| LikeABossssss a răspuns:

Pai. Daca i-ar fi placut de tine, probabil ca ti-ar fi spus imediat dupa sarut. Sau. Poate e rusinoasa. In functie de ea, gandeste-te la astea doua variantewinking Sper ca te-am ajutat.

| LikeABossssss a răspuns:

Scuze. Ti-am pus acelasi raspuns de doua ori. Dar sper ca te ajutawinking

| GoldenSW explică (pentru LikeABossssss):

Mersi de raspuns. Chiar daca acum ar fi o sansa sa ii placa de mine, nu voi risca. Eu am facut primul pas cand i-am spus in fata si am fost foarte dezamagait o lunga perioada de timp, daca chiar i-ar placea de mine ar putea face si ea acelasi lucru si sa nu ma tina confuz...

| LikeABossssss a răspuns (pentru GoldenSW):

Ai dreptate. Dar poate ii este frica. Sunt unele persoane carora le e frica sa recunoasca. Poate le e frica sa nu fie ranite, tu ai avut tupeu, dar ea poate nu are

| andutzazuzuka a răspuns:

Sincer a fost un joc totul se rezuma la el, si-a respectat provocarea pentru ca probabil nu a vrut sa isi foloseasca refuzurile sau sa te faca sa te simti prost. Incearca sa nu mai i-ei toate lucrurile in serios pentru ca s-ar putea sa ai mai mult de pierdut decat de castigat.Iar in privinta relatiei nu'ti face griji vei gasi alta>devil)