| xoxo000 a întrebat:

Buna TPU! sunt clasa a 10 a la stiinte ale naturii si as dori sa ma transfer la sociale. care e procedura si la ce materii trebuie sa dau diferenta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurle se pot realiza numai la inceputd e an scolar si numai daca esti eligibil:
- sa daisi sa iei note de trecere la examenele de diferenta
- sa ai media egala sau mai mare, ca a ultimului intrat la acel rprofil
- sa nu ai medii neincheiate sau corijente
- sa nu ai media de la purtare scazuta
- sa mai existe loc in acea clasa
- sa aprobe directorul liceului

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa vorbești la secretariat. Pentru sociale nu cred ca e nevoie sa iti echivalezi ceva având în vedere ca ești clasa a zecea, dar iti zic ei acolo.