| MariaIoana15 a întrebat:

Sunt clasa a 11a și după cum știți, o sa dau simulare. La romana nu am învățat nimic pentru subiectul 3, absolut nimic, și nu stiu ce sa fac. Credeți ca pot învață intr-o săptămâna? Nici nu stiu ce ar putea sa imi pice la subiectul 3, sunt foarte confuza. Ma poate ajuta cineva cu niște sfaturi?

2 răspunsuri:
| CelCarePriveste a răspuns:

Faptul ca nu ai invatat nimci pentru subiectul trei nu e deloc grav, grav e ca nu stii nici macar ce poate sa ti pice laughing) Stai calma, simularea conteaza doar pentru parinti, deci maxim poti sa ai probleme cu ei dupa.

| Neațu_Corina_1995 a răspuns:

Probabil ca nu o sa poti sa le inveti integral. Parerea mea este ca ar trebui sa stii operele cat de cat ca sa poti face un comentariu ok. În plus ar trebui sa stii trăsăturile generale la fiecare specie ( nuvela, schita etc)