| Alllllexandra a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la simulare, la romana la subiectul III? Care sunt variantele cele mai probabile sa pice? Titu Maiorescu se numara printre ele?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu pica nici un Titu Maiorescu te asigur. Ce o pica nu stiu...Probabil o poezie sau un roman din cele mai importante, de comedie tin sa cred ca am scapat la simulare.

| Alllllexandra explică (pentru T0T):

Ma refeream ce pica la subiectul III, nu ce opera pica.

| T0T a răspuns (pentru Alllllexandra):

Pai aia e la subiectul 3.

| Alllllexandra explică (pentru T0T):

Aha laughing Pai logic ca o sa pice un roman sau o poezie, dar ma refeream ce e mia probabil sa pice: relatia dintre 2 personaje, comentariu, relatia dintre incipit si final, etc. Ma gandeam ca pe voi v'au informat mai mult profesorii.

| Alllllexandra explică (pentru T0T):

Am citit pe net si unii zic ca cel mai probabil pica Ion. Ma bazez pe Ion crying(

| Daniellllll1 a răspuns:

Nu exista Subiectul 3 la "Limba si Literatura Romana" La evaluarea nationala doar I si II.

| Alllllexandra explică (pentru Daniellllll1):

Simulare de BAC, nu evaluare nationala. Credeam ca se deduce.

| Zuzazozo a răspuns:

Eu cred ca o sa pice tema si viziunea despre lume.

| Dana_Laza_1996 a răspuns:

Depinde si profil esti... poate pică Inroductie la Dacia literară.

| Dana_Laza_1996 a răspuns:

Depinde si ce profil esti... poate pică Inroductie la Dacia literară.