| elenasofia a întrebat:

sunt cu un baiat de 5 luni.Eu sunt mai timida de felul meu si nu prea-mi place sa iesim in locuri foarte publice, la piza,suc,sa ne sarutam in public, sa ne punem relatia pe facebook, poze pe facebook, si chestii de genu asta.
Mie imi place mai mult sa fim singuri,atunci putem vorbi orice si ma simt mai bine. Nu stiu, el crede ca nu il iubesc, dar il iubesc foarte mult, dar nu ma pot simti bine daca fac toate chestiile astea.
Ce as putea face? :\

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Sa te saruti in public nu e asa frumos, nici mie nu imi place, nici nu vreau sa stie tot facebook-ul ce fac eu cu cine si asa mai departe, dar la un suc/pizza etc, ar trebui sa iesi pentru ca asa mai omorati monotonia ce in orice cuplu apare. E destul de plictisitor si pentru el, si trebuie sa il intelegi, ca de 5 luni de cand sunteti impreuna sa nu iesiti si sa stati doar voi doi fara lume in jur. Trebuie sa va intelegeti reciproc.

| schmoll a răspuns:

Exact la fel patesc si eu,nu sunt pe facebook in relatie,la scoala ne ignoram,nu avem poze pe fb,nu mergem pe strada de mana,ca baiat m-a afectat putin,dar o iubesc si nu imi mai pasa,spune-i ce simti,spune-i ca nu iti plac chestiile astea,e iubitu tau,va intelege,relatia e in inima, nu pe fb, nu pe strada, iubirea e minunata, un craciun fericit sa aihappy

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Explicai cum te simti si daca te iubeste te va intelege, te va ajuta sau va face un compromis! Eu zic sa-i spui fiindca asa isi va da seama ca il iubesti fiindca esti deschisa cu el! Daca te iubeste va face compromisuri! Dar de ce s-o faca numai el! Fa si tu un compromis, adica, macar o data pe luna mergi cu el unde vrea el sa se duca, caci, daca nu faci asta o sa-l pierzi! Sper ca te-am ajutat! Iti tin pumni! Sarbatori fericite! Funda?

| Viatamergeinainte a răspuns:

Pai incearca sa nu mai fii asa pentru ca o sa ii dai senzatia ce tie rusine sa te afisezi cu el si in plus nu ar trebui sa iti fie rusine sa faci toate acele lucruri pana la urma este iubitul tau, si nu ar trebui sa te intereseze parerile altora atat timp cat voi va iubiti... sper ca te-am ajutat!

| Lara1235 a răspuns:

Mai bine i-ai spune ce simti si daca iti da papucii inseamna ori ca nu te merita ori nu stie sa pretuiasca o fata, bafta