| zSchizophrenic a întrebat:

Heii!^^.Vreau sa va cer niste sfaturi,nu de alta,dar cu "prietenii mei" nu pot vorbi anumite chestii,din mai multe motive, in fine.Eu am stat cu un baiat 2 ani de zile, toate bune si frumoase pana-n momentul cand ne-am despartit si a iesit urat.Am implicat parintii,iar acum cat de mult ne placem, nu putem sa mai fim impreuna din cauza lor.Si nu imi spuneti ca :"daca va iubiti, nu luati in seama parintii" pentru ca suntem amandoi constienti ca nu mai putem fi.Cand iesim,iesim cu prietenii, dar de multe ori dupa ce pleaca ei noi mai ramanem.Si tot timpul vorbim despre ce-a fost, depanam amintiri...Problema e ca ne mai si sarutam,si cand buzele lui le atinge pe ale mele,simt ceva atat de puternic, nu pot explica.Ai mei mi-a interzis categoric sa mai vorbesc cu el, si ai lui la fel.Eu ce sa fac?sadFunda!sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ambele variante sunt proaste.

| Oana92 a răspuns:

Ati putea sa mergeti impreuna la parinti si sa le explicati ca ati crescut, v-ati maturizat si ati inteles ca intre voi e iubire si ca totul a fost o neintelegere. Dar mergeti amandoi si dovedi ca sunteti responsabili. Bafta!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Banuiesc ca daca a iesit urat, stiu parintii tai ce stiu. Se tem sa nu se repete scena, ca sa nu te mai vada in starea in care ai fost.
E o traire de moment, nu poti sa faci un scandal, o cearta monstru cu cineva, si apoi sa stergi totul cu buretele. Stiti amandoi ca se poate repeta oricand, dar alegeti sa ignorati asta, lasandu-va purtati de val.
E mai bine sa va vedeti de vietile voastre. E dureros, dar pe termen lung, e cea mai buna solutie.

| zSchizophrenic explică (pentru MrAnderson):

Asa o sa fi fac! Am realizat si eu ca n-are rost sa merg mai departe cu el, tinand cont ca mama lui e prea "obsedata". Multumesc mult de sfat!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Stii faza e ca: nu conteaza parintii,traiesti cu el,dar atata timp cat stati sub acoperisul lor, va hraneste etc, nu aveti ce face! Nu puteti fugii amandoi! Mai asteptati un timp, apoi le spuneti parintilor ca nu puteti sta unul fara celalalt, pana la urma vor intelege!

Răspuns utilizator avertizat
| M4SOnIC a răspuns:

Pai nimic nu poate sta in calea dragostei in afara de parinti Nu`i asa rolling on the floor Fa., ceea ce crezi

| zSchizophrenic explică (pentru M4SOnIC):

Uf,ce usor ii de zis!laughing